| mary0175 a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca pentru o infectie foarte puternica a trompei uterine este bun tratamentul cu antibiotic(azitrox) si un anti-inflamator pentru ca asta e ce mi-a prescris medicul dar dupa 2 luni de tratament cate 6 zile pe luna durerile tot persista. Mi s-a spus de catre medic ca daca mergeam cateva zile mai tarziu la consult nu mai puteam sa mai fac copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sorinella20 a răspuns:

Mary, cel mai bine ar fi sa mai ceri parerea altui medic specialist, daca spui ca medicamentele pe care ti le-a prescris medicul nu au fost eficiente. Nu te juca cu asa ceva. Incearca sa ai spatele si abdomenul acoperit, nu sta cu picioarele pe gresie sau suprafete reci. Ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

MErgi la un doctor specialist.IN cazuri d`astea, nu intreba copiii! MErgi la medic!happy
Pupici:*

| 80Cris a răspuns:

Eu iti recomand sa schimbi medicul, implicit si tratamentul. Sanatate iti doresc!