| mardeamor a întrebat:

Imi puteti spune va rog o dieta echilibrata? astfel incat sa nu mi se lase sanii si pielea? vreau sa slabesc vreo 8 kg dar treptat am tinut o dieta stricta si deja mi sau lasat sanii si nu vreau sa se lase detot...un plan de dimineata pranz si seara ce sa mananc? carne cartofi si orez am inteles ca am voie astfel incat sa nu slabesc rapid dar cum sa le mananc un plan de fiecare zi va rog imi dati nu mai vreau diete stricte ca deja mi se lasa pielea vreau o dieta in care sa slabesc 2-3 kg pe luna dar sa nu se lase pielea multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand o dieta high proteine pentru ca am slabit 2kg in 7 zile ceea ce e ceva nu mam infometat deloc
dimineata un ou,doua
dupa masa carne peste,porc, pui, curcan, miel etc + brocoli sau sfecla ca sa nu ne constipam
seara iar carne
dormim
asta nu-i dieta e un stil de viata sanatos, peste 14 zile poti include si fructe dar scuzute in carbohidtrati,nici vorba de zahar,paine etc o sa faci muschi nu o sa se lase nimic,faza e ca nu cei lua dublu in greutate dupa ce se termina dieta, repet nu e dieta e stil de viata sanatos, cartofi, orezul sunt high carb i eliminam din dieta, apropo ulei de cocos sau masline

un top al proteinelor
calorii proteine grasimi
Carne de curca 179 24.5 8.5
Carne de miel 260 18 20
Carne de oaie 181 17 12
Carne de porc slaba 142 20.4
Carne de pui 142 21 6
Carne de vaca slaba 104 20.4
Crap 104 18.9
Ficat de porc 146.2 19 3
Stavrid 114 21 3
Branza de burduf 27.4 27,4
Lapte parf 498 27 24
Telemea de vaci 273 19.4 20.4
Fasole boabe 303 23 1.7
Masline negre 437 20 35
Cascaval 233 25 19
Telemea de vaci 273 19.4 20.4

| peperonies a răspuns:

Nu bea altceva in afara de apa. nu mai manca nimic facut cu faina, zahar orez sau cartofi si o sa fii ok.