| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune-ti un calmant injectabil pentru calmare fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Ce vrei sa calmezi, sa iti calmezi temperamentul, nervii, durerea. Calmant e un cuvant prea general.

| Crissbaby a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Mai zi-mi un calmant injectabil ce sa cer la farmacie vreau doar o seringa

| Wehrmacht a răspuns:

Daca o sa faci cum ai facut aici si la farmacie o sa te trezesti pe la politie crezandu-se ca vrei sa faci rau cuiva.
Nu se dau fara reteta.

| Axys a răspuns:

Pentru ce iti trebuie asta si cu ce tear ajuta

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Hmm

| Crissbaby a răspuns (pentru Axys):

Pai as vrea doar o seringa, crezi ca imi da la farmacie?

| Axys a răspuns:

Nu iti da asa una cu doua trebuie trimitere de la medicu de famile si mai ales o retea nu-ti da la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Calmantele injectabile nu se dau fara reteta!
Mergi la medic cel mai bine sa-ti recomande.
Te pup!

| Crissbaby a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu poate sa-mi de-a doar o fiola?

| AddaRosee a răspuns:

Calmant pentru calmare rolling on the floor)) Pfaaa...

| Crissbaby a răspuns:

Nu e treaba ta pentru ce am nevoie eu ti-am zis sa ma ajuti bine daca nu nu.

| Crissbaby a răspuns:

Pentru calmare pentru ce dracu straight face

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru Crissbaby):

Daca nu spui pentru ce, nu vad cum dracu' ar putea sa te ajute cineva, avand in vedere ca prin calmare se pot intelege multe chestii. Calmarea durerilor, calmarea starii de anxietate si tot asa. Un calmant generalist ar fi opiatele, sau ceva cu THC, de exemplu marijuana ar fi un bun calmant al durerilor dar si starilor de anxietate.

| Crissbaby a răspuns:

De la farmacie? si cat costa si in ce zona as putea injecta injectia?

| Crissbaby a răspuns:

De la farmacie? si cat costa si in ce zona as putea injecta injectia?

| suiti11a a răspuns:

Da de la farmacia + farma prin vitan