| UserX a întrebat:

Imi spuneti va rog daca iei o supradoza de pastile fara alcool ...se poate intampla ceva foarte grav? nu este cauzator de moarte nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de pastile. Daca iei somnifere, de exemplu, n-o sa mori. Dar daca iei anumite pastile de inima, iarasi de exemplu, poti muri. Mai depinde si de doza. E putin probabil sa mori din 5-6 pastile si mult mai probabil sa mori din 50.

| Ramooon a răspuns:

Depinde ce pastile ei, cel mai bine ar fi sa nu iei, insa daca sti pe cineva care a facut asta, incearca sa o, il faci sa vomite ca sa dea cat mai mult din continutul pastilelor afara, majoritatea pastilelor nu sunt cauzatoare de moarte chiar si in cantitati mari, insa au efecte secundare si cel mai bine ar fi sa vizitati un doctor si daca a incercat o data e posibil sa mai incerce odata asa ca mai bine sa discute cu cineva specializat in depresii, nu de alta dar nu prea imi pot imagina o alta motivatie pentru a luat o supradoza de pastile in afara de sinucidere. Si cand zici supradoza banuiesc ca te referi la peste 5 pastile...

| Ana_1799 a răspuns:

Te iubesc:*

| UserX explică:

In jur de 15 pastile.