| Joker3134 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă rămâi cu sechele de la o supradoza de pastile?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Deci eu ti-am zis una, nu lua mai mult decat trebuie, atat. Nu mai conteaza ca, ca altele, ca cu care, nici o pastila nu ai voie sa iei aiurea ca nu stim ce iese, mai ales alea psihoactive.

23 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Se întâmplă că rămâi cu sechele de la o supradoză de pastile. Răspunsul se află în întrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Ofiintă a răspuns (pentru Joker3134):

La ce te referi cu exactitate?
La efectul psihoticelor?
La schimbarile fizice sau psihice care apar pe parcurs?
Nu ai oferit suficiente detalii, prin urmare este greu sa imi dau seama la ce te referi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ofiintă a răspuns (pentru Joker3134):

Medicamentele psihotice au reacții adverse, atât din punct de vedere fizic, cât și psihic.
Spre exemplu, creșterea considerabilă a greutatii intr-un timp relativ scurt, incetinirea gândirii.

| Mosotti a răspuns (pentru Ofiintă):

Pai da, ca urca pofta de mancare si mananci mai mult. Sora prietenului meu de la 62 kile a ajuns la 160 de la Abilify, dar ea are schizo, e altceva, avea doza destul de mare.

| Ofiintă a răspuns (pentru Mosotti):

Nu doar din cauza poftei de mâncare.
Într-adevăr crește atât și apetitul, dar acestea umflă persoana. Sigur că depinde și de doză, respectiv și de organism.

| Mosotti a răspuns (pentru Ofiintă):

Face si rezistenta la insulina care contribuie la ingrasare, etc, face mai multe, de ex seroquell-ul retine si multa apa si te umfli si de la asta. Si da, depinde de doza.

| Mosotti a răspuns:

Ramai asa si aia e, iti asumi daca gresesti si iei supradoza, ce sa zic! Eu am patit asta! Mare atentie.

In 2001 trebuia sa iau permis pentru un pistol cu capse luat din Germania, m-am dus pe la toti medicii sa-mi fac fisa, si medicul psihiatru la sfarsit nu mi-a dat.
Eram sub tratament cu neuleptil un antipsihotic insa juma de capsula deci f putin pentru depresie mi se daduse.

Asa ca de draci ca sa ma calmez, am luat 11 neuleptile! Le-am dizolvat in apa si da-i, am vrut doar sa-mi ia nervii aia idioti care nu mai treceau.
Dupa o ora am cazut jos ca aveam tensiunea 4 in loc de 12 cat era normal, a chemat bunica salvarea dar eram totusi constient, mi-au facut aia o perfuzie au plecat, au venit si niste rude.
Okey...toate bune si frumoase, asta era luni seara.
Miercuri dimineata eram okey la sculare.

Dar de seara m-a luat o ameteala tampita continua, am inceput sa am un rau din creier asa mai urat ca si cum ai o durere idioata de cap, si cu aia am ramas ani de zile, de fapt nu a mai trecut deloc, iar in 2009 ca s-a agravat problema mea, eram mai nasol.

Deci NU te juca! Altul a luat 50 de neuleptile si a scapat, dar ala vroia sa moara, deci depinde de om care e doza periculoasa.
Si evident ca nici un medic nu stia ce sa-mi faca.
Deci eu iti zic ca am trecut prin asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Am un rau tampit asemanator ca o durere de cap, deci nu s-a rezolvat, atat conteaza, ca poti ramane cu sechele de tot daca te joci.
Ai mare grija sa iei doar doza care trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Nu asta e subiectul aici, adica eu, subiectul esti tu, si pentru tine cont doar atat, poti ramane cu sechele pe viata la o supradoza de medicatie psihoactiva!

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Poti ramane ca orice sechele, nu neaparat raul ala care nu e o durere de cap, e doar asemanator ca sa intelegi tu mai bine starea de disconfort, nu e o simpla durere de cap.

Deci ti se pare intampla orice altceva! Si nu se stie ce, e la intamplare.

| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Pai nu, daca nu te joci, o sa poti lucra! Adica sa nu iei mai mult decat trebuie. Eu nu puteam lucra de dinainte de 2001, n u are treaba experienta cu neuleptilele, nu puteam de la depresia care-mi lua orice energie, motivatie si tot.

Dar... daca te joci si iei doze nu stiu cum, e posibil sa patesti ceva definitiv care sa te incapaciteze, deci de tine depinde.
Poate nu patesti, dar poate de, e o loterie, asa ca nu risca si fi f atent.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Deci eu ti-am zis una, nu lua mai mult decat trebuie, atat. Nu mai conteaza ca, ca altele, ca cu care, nici o pastila nu ai voie sa iei aiurea ca nu stim ce iese, mai ales alea psihoactive.

| Mosotti a răspuns:

Asa era un antrenor la sala, ii ziceam ca daca mananc nu stiu ce ma ingras, ca dar daca mananc aia cum e, si daca mananc dar?

Si omu rece a zis "daca mai mananci peste kcal ce le arzi o sa te umfli in continuare, eu atata am avut de zis, lasa vrajeala ca, cum, de ce, dar daca si cum!".

Răspuns utilizator avertizat