| BiaBiancaBibi a întrebat:

In 4 iulie am observat o pata brun-rosiatica pe pantalonul de la pijama-cred ca era sange si pe hartia igienica pete roz(doar odata) si innainte de incident si dupa am stari emotionale diferite,ma simt molesita si ma doare burta. Dupa semnele date am crezut ca mi-a venit ciclul pentru prima oara.Dar pana astazi, 6 iulie nu mi-a mai aparut nimic pe pijama... oare am vreo problema? Am 12 ani jumatate
Pentru cel mai bun raspuns in privire la problema mea dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| αleхαɴdrα a răspuns:

Buna! Eu cred ca o sa-ti vina menstruatia cat de curand asa ca ai grija! Glumeam, banuiesc ca dabia astepti acel moment, dar cand o sa il ai luna de luna o sa te enervezi laughing. Eu asa consider ca trebuie sa-ti vina pentru ca de obicei astea sunt si simptomele mele, chiar daca eu am cativa ani de cand mi-a venit prima data.
Sper ca te-am putut ajuta!
P.S.: Ar fi bine sa faci un control daca nu iti vine pana la sfarsitul lunii, poate esti racita.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Uneori primele semne ale menstruatiei sunt destul de confuze. La fel si prima menstruatie. Apare o zi, doua, apoi peste o saptamana apare iar etc.
Mai asteapta cateva zile, eventual o saptamana doua. Daca nu ti-a venit inca atunci ar fi bine sa consulti un doctor.

| BiaBiancaBibi explică:

Pai eu cam sunt racita... E vreo problema in venirea ciclului?