| anonim_4396 a întrebat:

In acest an scolar (2010-2011) elevii de clasa a8a vor fi vaccinati impotriva tuberculozei?(vaccinul floricica)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ooFuChsiAoo a răspuns:

Anul acesta nu stiu, dar anul trecut nu s-a facut pentru ca nu erau bani pentru a-l cumpara si s-a facut in primul semestru dintr-a 9-a. Daca ai vreo fobie sau orice frica de vaccinuri nu ai de ce sa te temi.In primul rand nu mai este floricicalaughing e doar un singur ac si nu doare deloc, crede-ma pentru ca mie mi-e frica de intepaturilaughingbig grin