| Stropdeploaie a întrebat:

Ati fi de acord sa va vaccinati cand va aparea Vaccinul impotriva Covid19? Ș)))) Eu unul Nu!

22 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Atunci cand ar aparea dupa un an jumate, ca atat ia vaccinului sa fie sigur pentru populatie, daca este necasar, da. Altfel nu ma grabesc sa ma vaccinez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu te vaccinezi. Dacă nu știi valoarea unui vaccin și că acesta îți poate salva viața.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai asta nu stim noi, stiu aia care il fac, nu ai cum sa stii! Ca oricum ce explica ei, o sa stii, nu o sa ai alte informatii, ca nu pun formula publica, si chiar daca ar pune-o nu sti ce face aia, ca nu tu ai testat ca sa stii cum se comporta.

| Trex157et777 a răspuns (pentru sadrian46):

N-am stiut ca mercurul iti salveaza viata!
In orice vaccin din zilele noastre este mercur! Acum se vrea foarte mult reducerea populatiei si probabil prin vaccin se vor elimina o mare parte a globului! Decat sa ma vaccinez impotriva unei boli care nu exista mai bine traiesc cu riscul de a ma imbolnavi!

| sadrian46 a răspuns (pentru Trex157et777):

Cât mercur? Ai văzut sau ai întâlnit oameni deveniți infirmi din cauza polioimielitei înainte ca populația s fe vaccinată? Știi câte milioane de vieți a fost salvate de vaccin care mureau de copii? Așa că, să nu crezi asta, tu bazează-te pe teoriile conspirației.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Trex157et777):

De unde pana unde "se vrea reducerea populatiei si probabil prin vaccin..."?

"Decat sa ma vaccinez impotriva unei boli care nu exista mai bine traiesc cu riscul de a ma imbolnavi!"

Sau mai bine te-ai impusca in cap. Ca te imbolnavesti tu si pana sa mori (ceea ce din punctul meu de vedere, nu ar fi vreo pierdere neaparat) ii mai imbolnavesti si pe altii din ignoranta ta si mor si ei. Democratie, democratie, dar uneori parca le-as da si totalitalostilor dreptatea lor. Nu prea are loc democratia unde nu e educatie.

| Trex157et777 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Impusca-te tu! Atata timp cat e democratie, am dreptul sa spun NU!
Daca tie nu iti convine pleaca dracului in Correa de Nord sau China unde e inca comunism!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Trex157et777):

Stiu ca ai dreptul asta. Ai dreptul sa fii si prost si il exerciți din plin.

| Trex157et777 a răspuns (pentru AnastasiaK):

@AnastasiaK Bine ca tu esti desteapta! Du-te si vaccineaza-te atunci!

| aXy99 a răspuns (pentru Trex157et777):

O va face.
Tu nu ai niciun vaccin facut? Ma indoiesc, fara ele n-ai putea sa mergi nici macar la scoala.

| Mosotti a răspuns:

Atunci tu unu ai fi in pericol. De ce sa nu fiu de acord? Ca pana iese, se va testa riguros.
Oricum pana nu iese vaccinul nu scapam, guvernu nu zice sa nu faca panica, plus ca nu se respecta carantina, pietele-s full, masini full pe strazi, o aberatie romaneasca.
Iranul, China a scapat ca au facut ce trebuie din timp, carantina dura.

| Holiday a răspuns:

Stii ce le-as face eu la astia care refuza sa se vaccineze? In general vorbind. Daca cumva se imbolnavesc de vreo boala care putea fi evitata prin vaccinare, sa nu fie tratati. Ca practic refuzul vaccinului inseamna refuzul tratamentului si/sau al masurilor profilactice si in conditiile astea, normal ar fi sa se descurce singuri.

| aXy99 a răspuns:

Daca va fi facut cum trebuie si ne va proteja de toate tulpinile existente pana in acel moment (nu doar de cea initiala), da, bineinteles ca il voi face.

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

Subscriu.

Daaar, cea initiala nu e cumva cea din 1930 care se lua doar la animale? Sau nu la aia te refereai?

| aXy99 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ma refeream la cea din 2019 care a ajuns infecteze celulele umane. Din cate am inteles, ar fi suferit o mutatie in 2020.

| JicaContra a răspuns:

Obsedatii anti-vaccin!
eu prefer sa infrunt ce rau ar putea face vaccinul, decat sa mor deosebit de lent si in chinuri, asa cum se moare de plamani!
insa fiecare cu fetish-ul lui!

| Digikey a răspuns:

Ca la orice chestie noua o sa mai aiba si ceva scapari, dar la cati bani se castiga pe cine interesaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie ce vaccin vor face..In Romania la noi cred ca vaccinul mai tare ne îmbolnăveștehee hee Glumesc si eu.
Nu se știe încă de vaccin!

| Trex157et777 a răspuns:

Clar nu!

| CrAzYDeLiA a răspuns:

Aici ai detalii despre cand va aparea vaccinul impotriva COVID-19
-> https://bit.ly/34Gkc0I sa stii ca nici eu nu ma vaccinez!

| Mosotti a răspuns (pentru CrAzYDeLiA):

Nu se stie cand va aparea, nimeni nu stie. Nu te lua dupa orice informatie.