| anonim_4396 a întrebat:

In aproximativ cat timp se poate atinge performanta in innot? Se mai poate face performanta la 17 ani?

Am 17 ani, stiu sa innot (oarecum) si sunt indragostit de acest sport.Este prea tarziu daca m-as apuca acum de facut innot de performanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Pentru performanta este tarziu! Pentru placere este oricand recomandat, este un sport coplex pentru corp si extrem de sanatos!

| Ofiintă a răspuns:

Nu poti dar in afara de mine care fac inot de performanta pentru ca altfel nu tzias rasp am un coleg care si-a inceputo de la 8 ani si nu a vrut sa mearga la performanta stiu cum ii cand iti spun oamenii ca nu poti dar asta este oricum in Romania sansele la inot sunt 0 imi spune mie si maica mea care era olimpica ca sa ma las pentru ca nu are rost asta e ne-am indragotsit de un sport care nu-ti aduce bani

| raisa1993maria a răspuns:

Buna, intrebarea asta o am si euhee hee asta m-ar interesa si pe mine, am aceeasi varsta ca tine, am facut inot de initiere de curand si as fi vrut sa fac si de performanta, m-am interesat la inot despre asta si e tarziu. mi-au spus ca 12-13 ani a fost ultima varsta, asta e eu ma duc de 2-3 ori pe saptamana de placere, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca mai poti face performanta in INOT la varsta asta, dar nimeni nu te poate impiedica sa incerci.Succes.