| Andreea1095 a întrebat:

In cadrul unei ecografii transvaginale doctorul ginecolog poate sa iti spuna daca suferi de sindromul ovarelor polichistice sau infertilitate? eu am probleme de natura dereglarilor hormonale si am facut acea ecografie si mi-a zis ca ovarele sunt in regula dar tot mi-e tare frica de faptul ca nu voi putea ramane insarcinata in urmatorii 2-3 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cunosc 2 cazuri apropiate cu fete care au ovare polichistice si care au si copilasi. Deci, nu ai motive de ingrijorare, dar ar trebui sa te gandesti serios sa-ti schimbi stilul de a manca, eliminand porcariile, si sa inecpi a manca doar sanatos, ca sistemul tau endocrin sa se refaca.

| Random123456 a răspuns:

Mie mi-a facut radiografie intravaginala sa vada daca am ovare polichistice si respectiv cheaguri de sangewinking
De infertilitate nu stiu ce sa zic.