| AnnaBebitza a întrebat:

In cat timp dispare efectul injectiei Diprophos din organism? Mi a facut dr orl doar una pentru rinita..si vad ca am slabit nu mai am forme si pielea e foarte moale si subtire...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Doprophos-ul are, ca principiu activ, betametazona care este un medicament corticosteroid sintetic(http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1147). Reactiile (efectele ) adverse apar dupa o utilizare de lunga durata a acestui corticosteroid, nicidecum dupa o singura injectie! Unul din efectele adverse cauzate de utilizarea indelungata a corticosteroizilor este cresterea ponderala (in greutate), nicidecum pierderea in greutate!--- vezi, in link, efectele adverse ale tratamentului cu corticosteroizi:http://www.romedic.ro/efectele-adverse-ale-tratamentului-cu-corticosteroizi

| badoiclaudiu a răspuns:

Mda...Eu te-as sfatui sa te duci cat mai repede la medicul de familie si sa iti dea un sfat, poate decat ai o alergie!