| yoloqerty a întrebat:

In cat timp scap de puroiul in gat avand in vedere ca de ieri iau antibioticul sumamed?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Durează o săptămână, doua maxim. Ceea ce contează este ca bacteria nu își face de cap în corpul tău. Simptomele se reduc și dispar pe zi ce trece. Iti recomand sa mănânci alimente bogate în probiotice precum varza murata, ciocolata neagra sau iaurtul. Trebuie sa Iti refaci flora intestinala. Nu uita sa iei suplimente din complexul de vitamina k căci în timpul tratamentului cu antibiotice, bacteriile benefice ale corpului uman sunt distruse și evident ca nu mai au cum sa producă acei nutrienti. Bineînțeles ca vor fi înlocuite în timp dar pana atunci trebuie sa Iti administrezi zilnic acea vitamina esențială. Vorbeste cu medicul în legatura cu cantitatea potrivita pentru tine! Sanatate!

| yoloqerty explică (pentru Donsavas):

Multumesc mult de sfaturi.
Mai am o intrebare : Daca ma dor unii dinti este din cauza racelii sau din alta cauza?

| yoloqerty explică (pentru Donsavas):

Mai am o intrebare : Daca ma dor unii dinti este din cauza racelii sau din alta cauza?