| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

In cAT timp se cunosc problemele legate de fumat
P.s: am 16 ai,fumez 1, 2 tigari, nu zilnic cu pauze de 2zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Prima data se recunoaste dependenta si toleranta. Mai tarziu, vezi si efectele devastatoare datorate unei placeri de moment atat de costisitoare pe termen lung.

| DavidoffUser a răspuns:

In cateva saptamani de cand ai inceput. Cu cat fumezi mai mult si mai des, cu atat creste dependenta si alte lucruri nasoale.
Si eu fumez si nu judec pe nimeni, ma doare fix in cot, dar fratioare, pentru binele gramaticii limbii romane, daca nu stiti unde sa puneti virgule sau cratime, nu le mai puneti si gata, dati vina pe autocorrect sau rapiditate.

P.S : Am 16 ani, fumez 1-2 tigari, dar nu zilnic, cu pauze de 2 zile.
Parca are mai mult sens acum, nu? Of, of, of!

| Badrajan_Nicu_1991 a răspuns:

Salut,probleme legate de fumat apar chiar dupa prima inhalare a acestiu fum toxic, deci consider ca deja ai observat cateva schimbari:tusea frecventa, dureri de cap, oboseala pierderea poftei de mancare etc.Nu conteaza ai fumat o tigara doua sau un pachet intreg, fumatul este foarte daunator pentru organismul uman, deaceia te sfatui sa te lasi de acest viciu.