| Bianca20011308 a întrebat:

Am 17 ani si simt un nod in gat de ceva timp...beau apa si cateva secunde nu mai pot respira, la fel si cand inghit saliva, de fumat nu fumez mult cam 2 tigari pe zi si tot fac pauze si azi vreau sa ma las..Simt ca respir foarte greu si ca ma sufoc. Oare am cancer la gat sau ce se intampla? Sunt genul care se panicheaza..va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai zis bine. Esti bolnav cu nervii si poate chiar ai probleme fiziologice, cum ar fi cu tiroida, esti in creștere si se intampla. Cat despre probleme psihosociale, sa stii ca nu se rezolva fumand. Devine un obicei de relaxare doar te prost care te îmbolnăvește, nu te vindeca.

| Bianca20011308 explică (pentru Donsavas):

Si ce as putea sa fac...

| Donsavas a răspuns (pentru Bianca20011308):

Discuta cu un psihiatru. Trebuie să scapi întâi de dependenta de nicotina apoi sa ti tratezi nevroza

| brigh7ness a răspuns:

Nodul in gat e probabil din cauza faptului ca te panichezi.
Uite in asta consta ipocrizia omului. Pana nu face cancer, nu renunta la cancerigene. Suntem chiar extremisti uneori.
Du-te la doctor daca nu te temi sa afle mamica hobby-urile tale.

| Bianca20011308 explică (pentru brigh7ness):

Oricum ma las de fumat...si multumesc mult