| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Cam dupa cat timp apar problemele legate de fumat? fumand 3-5 tigari pe zi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, in functie de organismul fiecaruia.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

La 3,5 țigări pe zi cam nimic de la un pachet pe zi apar probleme cum ar fi obosit, tusit etc... L
Funda?

| calin_8886 a răspuns:

Pana la 25 ani plamanii se dezvolta. Ei sunt ca un burete si absorb tot. 3-5 tigari pe zi inseamna enorm sa stii. Efectele vor aparea mult mai tarziu, dar se vor resimti puternic. O sa fii pasibil de cancer pulmonar, o sa-ti distrugi sanatatea si o sa-ti para rau dupa...

| SuzuAnim a răspuns:

Fumez de 3 ani si singurul lucru pe care l-am observat este acela ca obosesc mai repede.

| Wamper123 a răspuns:

Eu fumez un pachet pe zi sau chiar 2, depinde de starea mea și nu am absolut nimic. Doar ca atunci când e vorba de alergat sau ceva, obosesc mai repede, nu mai am aceea rezistență fizică.