| Mihai1325 a întrebat:

In cat timp trece o alergie alimentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă nu te... cureți în 5 minute, dureaza câteva zile.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nu renunți la alimentele care îți provoacă alergie nu va trece niciodată. Îți spun din experienta. A trebuit sa testez fiecare aliment in parte si sa il scot din dieta. Așa am ajuns sa nu mai sufăr de acest sindrom.

| RKBlue a răspuns:

Alergia alimentara nu trece.
Manifestarea ei trece de la cateva ore(daca e una foarte usoara) la o saptamana.
Daca ai o alergie mai puternica, e bine sa ai epinefrina cu tine.

| AlexammX a răspuns:

Depinde cat de grava este. Timpul estimat pentru " alergii normale " este de o saptamana.