| Anutzza3708 a întrebat:

In cat timp trece un hematom?
Funda!love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de dimensiuni si de fiecare organism in parte!

| Delicacy a răspuns:

Depinde ce tip de hematom ai...

| anacolda a răspuns:

Hematomul nu trece de la sine. Trebuie tratat. Daca e superficial, adica o vanataie, pui tinctura de thuja pe el si dispare in doua zile, daca e intern, e grav si poate ajunge la inima sau la creier si bloca circulatia. Asa ca iei tinctura de usturoi ca sa il dizolvi. Cam o lingurita-doua pe zi. Si ai grija ce mananci. Fara grasimi hidrogenate(margarine, uleiuri vegetale contrafacute) si fara multa carne grasa sau de porc. Mai bine carne de pui sau peste si nu prajit in untura sau ulei.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| Crucia a răspuns:

Am înţeles că timp de 6-7 luni se ia tratament. Deci cam în perioada aia happy.

¤ Sper că te-am ajutat. Baftă! :*.