| Ankiss123 a întrebat:

In caz de cadare de calciu, unde ti se face calciu intravenos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeeeea a răspuns:

De obicei in mana...de unde iti ia si sange
sau daca te referi la unde in spital.dac ai avut cadere de calciu si criza.la urgentahappy

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Intravenos inseamna in vena! Iar cum in maini venele sunt mai proeminente acolo se fac.

| Dummi a răspuns:

La medicul de familie ti-l face pe loc asistenta lui. In vena cubitala. Se gaseste pe fata anterioara a cotului.

| Beiiibiiii a răspuns:

In vene raised eyebrows Cu perfuzie tongue iar daca te referi unde. daca ai avut cadere de calciu si criza la urgenta tongue