| Daemon_Dx_1994 a întrebat:

In cazul in care o masea ma doare foarte tare ce este mai bine de facut? Sa ma duc la medic sa o scoata cu totul sau sa-mi omoare nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Te duci sa te vada, poate fi doar o sensibilitate sau o gingie retrasa.
Daca se poate salva, salveaz-o. In timp dintii alaturati se vor strica mai repede datorita efortului suplimentar, iar un implant este foarte scump.

| Daemon_Dx_1994 explică (pentru SkyPilot):

Asteam aveam si eu de gand in prim plan! oricum multumesc pentru sfat!

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca poate fi salvata, n-ai niciun motiv sa refuzi --- te va costa mai mult orice alta solutie alternativa pentru acoperirea locului ramas gol in urma extractiei.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te duci la doctor. Punct. Nu trebuie sa-i spui TU ce are de facut; stie el singur, dar numai DUPA ce vede maseaua.
Chiar crezi ca aici, iti va spune cineva ce trebuie sa faci?
E clar ca te doare rau, daca te astepti la asa ceva.

| Daemon_Dx_1994 explică (pentru ardnaxur1961):

Era doar o intrebare..si am pus-o pentru ca am o fobie de medici si tot ce tine de spitale.laughing

| pufulescu a răspuns:

In primul rand sa te duci la un dentist cu experienta si el hotaraste ce e de facut! Nu pot hotari asta elevii de pe TPU sau sexologul.

| Daemon_Dx_1994 explică (pentru pufulescu):

Nu sunt elev la 21 de ani laughing dar multumesc oricum pentru raspuns happy

| kiri11 a răspuns:

Depinde daca preferi lipsuri in dantura ta happy preferabil cred ca ar fi sa te duci la un dentist pentru mai multe sfaturi happy

| Mykymu a răspuns:

Du-te la un medic si intreaba-l ce e cel mai bine...

| Tacha a răspuns:

Du-te la medic! Nu fa nimic de capul tau! Ai grija ce sfaturi asculti deoarece noi NU SUNTEM MEDICI!