| budeanu a întrebat:

Ma doare tare o masea cand simte rece.Imi e scos nervul.

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Daca ti-ar fi scos nervul nu te-ar mai durea, ceea ce inseamna ca extirparea nervului nu s-a facut in intregime. Mergi din nou la stomatolog, eventual la altul decat cel ce ti-a facut lucrarea respectiva si sa-ti trateze maseaua respectiva.
Pana ajungi la stomatolog pune o bucatica de pansament inmuiat in tinctura de propolis, ori de echinaceea, ori de biter si o sa simti ca iti amorteste nervul si durerea va inceta.
Cum durerea are o cauza, mergi insa pe calea rezolvarii problemei.
Multa sanatate si fara dureri de dinti ori de masele.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mergi inapoi la stomatolog si vezi care este problema si nu-ti fie frica se rezolva cu anestezia.bafta

| o fetitZa dulCeE :X a răspuns:

Du-te la doctor si spune-i sa se uite la el poate nu tio scos tot nervu

eu am patit-o

| budeanu explică:

Vrei sa spui ca trebuie sa fac injectie?