| Doodleskull a întrebat:

In cazul unei fete cu ce se poate trata infectia urinara?
Cu ce antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maribell a răspuns:

Ciprinolul in combinatie cu urinalul, timp de 5 zile cel putin. Te va ajuta, iti spun din propria experienta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel recomandat tie de catre medic. Antibioticele nu se iau dupa ureche, sunt tratamente potential periculoase.

| darrio2007 a răspuns:

Cu cel prescris de medic. Dupa ce te consulta. Nu te indopa cu antibiotic „dupa ureche".

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce esti infectata!
De iei antibiotic dupa ureche este posibil sa nu-ti treaca si sa se agraveze chiar.
Mergi la medic si fa-ti o analiza a urinei!

| Ioana74ses a răspuns:

Nu cred ca antibioticul are vreun rol, ia urinal!