| roksy a întrebat:

In cazul unei infectii alimentare, alergii atunci cand iti apar niste bubite mai mari rosii (parca te ai fi urzicat ) se poate transmite si la alte persoane e contagioasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bubitele mari, cu aspect de muscatura de tantar sunt dovada ca ai o parazitoza intestinala, nicidecum alergie alimentara.

| albastrualb77 a răspuns:

Eu cred ca nu, daca e alergie, dar mai bine consulti un medic...

| samuray1996 a răspuns:

Din cate situ eu, nu. Acum depinde daca bubitele acelea au aparut din cauza infectiei alimentare, sau este vreo boala infectioasa. Mai bine te-ai duce la un dermatolog/ medic de familie.