| LighteD a întrebat:

In ce magazine se gasesc cosmetice fara prea multe chimicale, cat mai naturale? Din cate stiu Plafarul vinde produse bio, dar am fost si au produse si de la avon (care contin multe chimicale). Deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| madalina2727 a răspuns:

In farmacii

| carminaburana43 a răspuns:

Si la sensi blue gasesti.Precum si gama Gerovital care insa inca nu e pentru tine ci la cei de peste 40 de ani.Intra intr-un magazin Sensi blue si o sa fii lamurita ce produse naturiste exista pentru virsta ta.

| Hypathia a răspuns:

Este bine sa te uiti si la numarul de substante din care este facut un produs, cu cat este fabricat din mai putine ingrediente cu atat este mai natural, iar riscul de aparitie a unor reactii adverse este mai mic. Si perioada de valabilitate este importanta, cu cat un produs tine mai mult cu atat este mai plin de chimicale. Se stie ca ce e natural se degradeaza repede. Bafta!

| fif2002 a răspuns:

Majoritatea cosmeticelor contin prea multe chimicale, produsele cu adevarat bio sunt foarte rare. Daca un magazin vinde si produse avon asta nu inseamna ca nu vinde si produse naturiste problema e ca daca ar fi un magazin exclusiv naturist ar da faliment, in Romania trebuie sa fie o cantitate cat mai mare si pret cat mai mic, nu conteaza produsul, asta e regula de baza pentru marea majoritate a oamenilor.

| Florin_6699 a răspuns:

Www.abc-cosmetics.ro.im aici sunt ceva produse bio

| ghetuvictorita a răspuns:

Nu exista, am invata asta la curs cosmetica de la oriflame, toate au conservanti altfel ar tine 3 zile.Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca, caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu reducere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky, calalog curent, urmator jos in dreapta.

| lovestory14 a răspuns:

Forever sau intra pe forever.ro sau forever.com

| biohem a răspuns:

Produse cosmetice bio 100% naturale Biohem:
http://nicosmetice.ro/bio-cosmetice-naturale/

| mereunatural a răspuns:

Unul din magazine cu cosmetice BIO si naturale ar fi www.mereunatural.ro
Bineinteles ca nu este singurul, dar este o alternativa la ce se gaseste pe piata

| oanamarinela a răspuns:

Sunt o gramada de magazine de profil cu cosmetice bio, cel mai ieftin probat de mine este www.sabedoria.ro au o gramada de marci certificate bio

| manoftoday a răspuns:

Sunt multe produse "naturale" pe piata si ai de unde sa alegi.Recomandat ar fi sa cumperi produse certificate de un organism international pentru produse naturale
Poti gasi aici pentru piele/ten
http://gamarde.ro/ au de la tratamente antirid, tratament ten gras pana la pasta de dinti sau tratamente pentru picioare sau igiena intima.
Pentru machiaj poti incerca Phyt's Make-up de pe site-ul
http://pinq.ro/
Succes