| RAY a întrebat:

In domeniu alimentar observ ca tot ce a facut omul cu mana lui este otrava curata pentru corpul uman incepand de la fast food numit moarte rapida la tot felul de salamuri,parazier,pateuri,crenbusti,animale crescute cu hormoni de crestere, fructe cu chimicale etc intr-un cuvant dezastru, intrebarea mea este de ce continuam sa ne ucidem singuri in loc sa ne hranim sanatos si natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Din pacate naturalul costa mult si majoritatea nu isi permite sa manance bio, iar pe multi nici nu ii intereseaza prea tare subiectul.

| AnaBejenaru a răspuns:

Cel mai bun raspuns ar fi ca,oamenii nu apreciaza chestia asta, cu mancatul sanatos, stil de viata sanatos, sport, etc.Mancarea care face rau, distruge organismul uman, este buna, este gustoasa, si marea majoritate o prefera chiar daca sunt constienti ca baga in ei numai chimicale.Adica,sa fim seriosi,lumea prefera sa manance un hotdog,sau o shaorma,in locul unei salate,de ce? Pentru ca au impresia ca le trece senzatia de foame, mananca si ceva bun, si gata happy. Nimeni nu poate schimba asta, nu poti obliga pe cienva sa faca ceva ce nu-i place, asa ca singura optiune ar fi sa-si schimbe singuri modul de viatathinking

| RAY explică (pentru AnaBejenaru):

Pana la urma ana evolutia sau selectia naturala o sasi spuna cuvantul

| Exilee a răspuns:

Pentru ca ne e frica sa luam decizii fara a depinde de altii. Pur si simplu, nu avem suficienta putere pentru a lua decizii. Si tine cont ca suntem o democratie!

| OOOLEOOO a răspuns:

Http://youtu.be/jQK4vDi43Xo

Oameni le este frica sa iasa din zona de confort.

| greyhound a răspuns:

Fiindca suntem lenesi si saraci si fiindca unii vor sa faca bani cu orice pret.

| Braunion a răspuns:

Suntem peste 7 miliarde de oameni pe planeta. Nu ai cum sa-i hranesti pe toti natural si sanatos, nu-ti ajung resursele de hrana...