| yourfriend_1956 a întrebat:

In fata blocului este o catea care tocmai a nascut 11 catelusi.1 a murit la nastere iar 6 au fost luati.Acum cateva zile unul a fost calcat de o masina care l-a lovit la piciorul din spate si l-a julit pe burtica.Acum plange intruna, dar merge binisor in 3 picioare.Credeti ca isi va reveni? Aproximativ in cat timp? mrs

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o farmacie si spune ce s-a intamplat si poate iti da vreun unguent cu antibiotic, cl putin asa eviti vreo infectie. dar sa stii ca daca merge doar in 3 labute s-ar putea ca labutza julita sa fie si rupta...

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ce telenovela cu final trist laughing
Il poti duce la veterinarwinking

| Elly4all a răspuns:

Consulta un midic veterinar el iti va spune cu siguranta daca se va mai face bine.

| Elly4all a răspuns:

Mai tu crezi ca noi pute sa prezicem daca se va face bine sau nu? asta depinde de cat de mult si grav a fost lovit, stiu ce gandesti nu vrei sa-l duci la veterinat poate nu ai posibilitati, dar te sfatuiesc daca ti la el iau un unguent eu iti recomand mibazon dar poate ca ii trebuie alt ceva, asculta-mi sfatul si iai ceva, altfel se poate infecta rana.succes

| yourfriend_1956 explică:

Da stiu ca ar trebui sa-l duc la veterinar dar as vrea sa stiu doar daca dupa parerea voastra se fa face bine si cam in cat timp

| yourfriend_1956 explică:

Am zis fara vet...

| yourfriend_1956 explică:

Dar eu as vrea sa stiu doar daca este vreo posibilitate sa se faca bine atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La servici avem o catelusa care a trecut pe linia unui pod rulant in timp ce acesta era in miscare. I-a strivit piciorul pina la os. Spinzura carnea infectata de pe el pina am realizat ca alta cale nu mai era.Am luat bonfaierul l-am dat prin flacara si prin spirt si i-am amputat piciorul de la baza ranii, deasupra unde osul se inegrise serios.Traieste bine mersi in 3 picioare si a umplut hala de generatii de ciini...

| alexpuya27 a răspuns:

Eutanasiazal!