| Robert671 a întrebat:

În faza de regenerare este normal sa cadă mai mult fire de par dintr o parte să cada mai putin și in cealalta mai multe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Cauta pe forumuri medicale

| ZappyTv69 a răspuns:

Da.

Dar nu smocuri întregi. Poti lua de la farmacie diferite șampoane care ajută, eu nu iti pot spune unul.

Îți recomand un spray de par, care îl dai seara, câteva puțuri în zona afectată. Chiar dacă este un pic scump, este foarte bun. Se numește "Cystiphane". Ajuta sa nu-ți mai cadă părul.