| AvalohAlyn a întrebat:

In general de ce ai nevoie si in cat timp gasesti sa-ti faci niste analize medicale gratuite? Sm auzit ca poate sa te programeze si peste 2-3 luni.La voi cei care ati facut cum a fost? La ce clinica as purea face mai repede gratis sau compensat de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

In primul rand ai nevoie de trimitere de la medicul de familie.Le-ai putea face la o policlinica sau o clinica privata. Analizele se fac cu programari doar la policlinicile de stat si se fac gratuit/compensat in functie de fondurile ce le au.La cele private le poti face oricand, dar nu toate au contract cu CAS.