| KaanNoah a întrebat:

In general imi transpiră palmele, nu mult, dar putin mai mult decat la restul persoanelor. Nici o problema. Problema este ca la scoala in timpul derulării fiecarei ore imi transpira destul de rau si e naspa. In pauza e mult mai putin, insa in ore e jale. Eu cred ca e de la emotii sau ceva, frica, chiar nu stiu. Am incercat sa ma controlez, am observat o oarecare schimbare, insa palmele tot imi transpiră, mai ales in timpul orelor. Rog răspunsuri seriose. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Problema care o ai tu poate fii o dereglare hormonala.
Mergi la mediculd e familie sa-ti faca teste generale de hormoni si sa te trimiat la endocrinologie, pentru investigatii, fiindca transpiratul excesiv al palmelor si picioarelor, este parte din simptomele unui sistem hormonal deficitar.

| Donsavas a răspuns:

Dacă e de la emotii, Consulta un psihiatru. Iti va da pastile antistres.

| WhiteLife a răspuns:

Poți să mergi la un medic dermatolog sa vezi daca nu cumva e o manifestare a vreunei dereglări. Daca e totul ok poate fi hiperhidroza palmara. Încearcă Odaban, pe site-ul lor cred că au și creme de mâini (dar el blochează porii, ceea ce nu e deloc sănătos, de-asta cel mai bine e sa mergi la medic).