| eu_9977 a întrebat:

In liceu, in clase se fac vaccinuri? Spuneti separat pentru fete si pentru baieti. fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu am terminat a 9 si nu am facut niciun vaccin, doar ne-a chemat 1 data sau de 2 ori la cabinetul medical sa ne ia inaltimea, greutatea, s-a uitat la dantura, chestii de astea...

| cosminache a răspuns:

Eu am facut la scoala... fac si fetele si baietii

| ionika17 a răspuns:

Nu, se fac stai linistithappy

| monela23 a răspuns:

Eu am facut liceu dar nu am facut nici un vacin nimi nu nu se fac
ceaw

| monela23 a răspuns:

Nu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Variaza in functie de ce bani se aloca de la buget pentru sanatate! cum in Romania nimanui nu-i pasa de nimeni, nici la liceeni nu li se mai face vreunn vaccin ( in principiu se facea antirubeolic la fete in clasa a 9-a si antihepatita B la toti elevii in clasa a 12-a ).
De vreo 2 ani NU se mai face nimic, doar la libera optiune antigripa porcina (si la fete si al baieti )ori anti-HPV( numai la fete ).

| overdrive a răspuns:

Da, se fac vaccinuri si pentru si baieti si pentru fete. Dar daca aduci o hartie de la medicul de familie cum ca l-ai facut deja sau o sa ti-l faca doctorul tau semnata si de un parinte s-a rezolvat. Nu o sa mai faci nimic. Eu asa am facut. Stima!