| Mihaela2022 a întrebat:

Pneumonia virală afectează sarcina? Am avut covid şi am făcut pneumonie dupa care am urmat un tratament şi am facut o radiografie la plamani şi doctorul a spus că m-am vindecat.
Crezând că m-am vindecat complet am ramas insarcinată.
Problema este că încă tuşesc şi am dureri in piept.
E posibil ca să am probleme in sarcină? Vă rog sa-mi raspundeți

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa mergi la medic si sa-l intrebi pe el, ca tu ai multe alte probleme serioase, care iti pot afecta fatul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai ales siteul potrivit pentru intrebarile tale, fiind vorba de sănătatea ta si a copilului. Nu cred că avem medici pe site. Vorbeste cu medicul tău de familie, ori cu ginecologul tău. Ori, intreabă pe un site de specialitate unde se găsesc medici.