| 09Ioana09 a întrebat:

În luna ianuarie, la început am fost la ginecolog pentru ca am inceput de câteva luni sa am dereglari ale ciclului mentrual. Am primit duphaston, trebuia sa iau timp de 10 zile si după sa imi vina ciclul. In acelasi timp mi-a mai dat si normens. Dupa cele 10 zile mi-a venit ciclul si am facut candida, având doar niste mâncărimi care deveniseră de nesuportat. Am fost la medic, am primit tratament, totul ok. Mi s-a zis sa continui cu medicamentele în ritm normal pentru că nu cred ca de la ele s-a format candida, în orice caz am avut o perioadă mai stresantă. Am continuat, o luna mai tarziu, continuând cu aceleasi medicamente, mi-a venit ciclul iar după terminarea acestuia, am inceput să am scurgeri albe ca laptele, abundente. Mi-am sunat medicul dar ma poate primi abia peste 3 zile. Ce as putea face? Ce ar putea fi? Daca as merge la farmacie si as povesti, m-ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Astepti alea 3 zile sau te duci la camera de garda a unui spital care are si sectie de obstetrica -ginecologie.
Nu are cu ce sa te ajute la farmacie.