| PeLeU a întrebat:

În momentul când urinez dimineața, urina mea are un miros de testicule, ceva asemănător care din păcate nu i-am dat importanta, dar am observat ca la testiculul stang am am un ghem de vene și testicul stang e mai mic decat cel drept...
În momentul de fata testicul stang ma doare, dar nu este o durere insuportabila... ajutorrr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Zâua buna
Pai e normal sa fie o diferență de mărime a testiculelor. Mereu este unul mai mare decat altul.
Dar pentru acele vene exista o patologie, s-ar putea sa te confrunți cu varicocelul
Doar că până nu mergi la medic nu poți vedea care e problema:
https://www.humanitas.net/ro/diseases/varicocelul/

https://medicina-interventionala.ro/......tratament/

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar de unde stii cum miros testiculele? Mergi la un medic.

| danbnz a răspuns:

Du-te la doctor.
Nu cred ca sunt pe aici specialisti in "oua".