| superpissy40 a întrebat:

In partea inferioara a dintilor de sus inauntru adica mi-a iesit o pielita si mereu cand trag de ea ma doare si e pe sistem nervos.Ce poate fi? O am de mai mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o afectiune a gingiei (gingivita) ori o infectie. Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul stomatolog pentru a-ti spune despre ce este vorba, pentru tratament si pentru a te invata cum sa eviti aparitia ei.

2 răspunsuri:
| deniidenisa156 a răspuns:

Hei, asa am avut si eu ceva de genu si pana la urma am mers la dentist, fa si tu la fel.

| ilovebeer a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un medic stomatolog cat mai repede