| Lilia_1576 a întrebat:

in partea stanga de la inima la gat simt o presiune ca si cum ceva ma tine de artera sau asa ceva am o durere in partea stanga in spate la nivelul omoplatului mai mult simt jena atunci cand stau pe partea stanga, stie cineva despre ce e vb sau mai are cineva astfel de simtome? ekg a iesit bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fedorabit a răspuns:

Daca ai sub 45 de ani, colesterol si tensiune arteriala normala, fara istoric familial de infarct sau accident vascular cerebral, si nu fumezi, atunci riscul de face un eveniment cardiovascular este foarte mic. Este posibil sa fie doar o nevralgie de la aerul conditionat. Totusi, e o idee buna sa te duci la medicul de familie. Pentru analize mai amanuntite poti face o ecografie in prima faza, ca sa stai linistit. MULTA SANATATE!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cât mai repede la medicul de familie pentru un consult!
Pa, pa.