| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand Buna Ziua, si in al doilea rand va rog sa nu o luati in gluma sau sa ma luati la misto.
Am 19 ani si in urma unei batai de strada am incasat niste pumni in : nas, frunte, barbie etc.
Ideea e ca umflaturile au trecut dar din cauza ca a fost nevoita pielea sa se intinda, acum pleoapele ochilor sunt mai largi, parca atarna peste ochi. (arcada peste ochi, nu stiu cum sa explic)
Ce as putea face ca sa revina la normal? Adica sa se vada normal, e ca si cum as avea un surplus de piele peste ochi, la fel ca oamenii mai in varsta.
Cine doreste sa comenteze prost ii invit sa nu scrie nimic sau sa se uite in oglinda inainte si sa se gandeasca, daca ar fi fost ca mine ce ar fi facut. O zi Buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Traume puternice cu sechele!
Nu mai intra în bătăile stradale că riști să-ți pierzi viața, nu te da cel mai tare!
Îți vei reveni, dar mai greu.
Sănătate!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pune-ti comprese cu apa rece. O sa revina la normal, dar lent, in cateva saptamani

| Cosminovici18 a răspuns:

Consulta medicul! Sau urmeaza tratamentul scris de Brigaela!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Frate nu prea ai ce face... Pune compresa rece pe arcada, ai fost la medic sa iti puna 2-3 copci? Nu stiu daca acum (ma gandesc ca nu te-ai batut acum 2 ore) mai are rost sa mergi la medic.Dar ma, de ce nu te duci la medicul legist? Un prieten de al meu a luat o bataie, tot asa, s-a dus la legist, i-a scos certificat medico-legal care stipula ca ar fi avut nevoie de 2-3 zile de ingrijire medicala.A scos 10 bete fratie de pe spatele la ala, s-a dus si si-a luat Nokia X6.Ai fi mult mai destept daca ai face asa decat sa-ti strangi tovarasii si sa mergi la "razboi", daca cumva ti-a trecut prin cap.

Bafta iti urez si insanatorise grabnica!

| octha a răspuns:

Incearca sa pui intr-un prosop, sau oricealtcva, ceapa, zdrobita, sare si stropeste cu otet. pune la cap sau unde ai nevoie. e buna contra durerilor. daca nu mai ai dureri foloseste "medicamentul asta" alta data la dureri. pune compresewinking

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Eu ati sugerez sa te duci la doctor, el este cel mai recomandat pentru problema ta.Succes Funda?

| Pintoiu_Raresh_1993 a răspuns:

Comprese cu apa rece, dupa bataie trebuia sa pui o punga cu gheata. Pielea in exces e datorita faptului ca s-a umflat, stai lin o sa treaca lent.
Sfat:daca daca se mai intampla asa sau se inviteste, ia miez de paine si il torni vin rosu peste miez apoi pui pe zona cu vanatai, trage destul de rpd.Sa nu crezi ca te minte, asta am invatat si eu la box (am facut 2 ani).