| AdiAdiB a întrebat:

In primul rand salut. am 16 ani si ma numesc Adi. am o mare problema care pur si simplu ma dispera, ma distruge nici nu mai stiu cum sa zic. am mult par pe burta si piept. nu stiu ce sa fac sa scap de el. chiar am fost curios sa vad daca ma trag cumva dintr-o familie de parosi dar chiar nu este asa. am incercat epilare cu ceara dar ma doare ingrozitor de tare si plus ca dupa aia 1 saptamana sunt iritat, am incercat si cu crema dar creste repede inapoi si se vede urat. imi este rusine sa merg la strand sau cand cineva zice ia sa vad abdomenul tau eu trebuie sa gasesc o scuza. intelegeam daca aveam parul asta pe la 20 - 20 si ceva de ani, dar nu acuma. m-am gandit la epilare definitiva dar inca nu stiu. va rog frumos niste sfaturi. multumesc fain?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Să știi că Andyyyyyyyyyyy are dreptate. Lasă-ți părul în pace!

| AndyCMA a răspuns:

Auzi nu mai incerca sa scapi de el
e bine sa ai par pe piept dovedeste barbatia

| adelina0stefania a răspuns:

Poti incerca aparatele de epilare definitiva de la Silk'n cu lumina pulsata IPL, nu este deloc dureros, iar rezultele sunt f bune, aicile gasesti: http://www.tpb.ro/57-aparate-epilare-definitiva
Eu am un astfel de aparat, si mi-am rezolvat problemele, iar acum il folosesc pe prietenul meu, are cam avea aceeasi problema, parul de pe piept, e la jumatatea tratamentului iar rezultatele sunt absolut vizibile si suntem foarte multumiti de el! Poti incerca si tu, e usor de folosit, primesti instructiuni video si scrise si e foarte eficient daca respecti instructiunile, eu sunt epilata de 1 an deja si am pielea perfecta, si acum vad ca si pentru prietenul meu functioneaza perfect. Bafta