| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta am avut un conflict cu mai multi rromi si am primit un pumn sub barbie destul de puternic zic eu si acum, dupa 3-4 ore dela incident observ ca ma doare in partea dreapta cand incerc sa apropii maselele din partea drepta, cele din partea stanga se apropie dar cele din dreapta nu, si mai vad ca dinti de sus incisivi vin peste cei de jos nu se apropie ii acopera. oare sa imi treaca pana maine? am mai primit lovituri si cu mingea in maxilar si la alte incidente...este posibil sa fie deplasat sau sa fie rupt? sunt sanse de refacere va rog ca nu stiu cum o sa reactioneze prietena

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Mergi la o clinica stomatologica(NU la un cabinet dala din bloc) si dentistul iti va da o trimitere sa faci radiografie(presupun). Daca spui ca dintii nu se mai aseaza cum ar trebui e grav rau de tot.NU astepta sa treaca de la sine ca NU o sa treaca! Daca stai fara sa faci nimic va fi si mai rau.Sansele sa fie rupt/deplasat ceva sunt mari. Dar indiferent ce ar fi se corecteaza cu ajutorul medicicului.Deci in privinta refacerii pot sta calm.

Mergi cat mai curand la dentist(azi sau maine cel tarziu) si roaga-l sa-ti dea o foaie de aia semnata pe care scrie ce ai patit(parca ceritificat medico-legal e numea). Dupa consult mergi la politie cu acea foaie si reclama-i pe aia.

P. S Nu te astepta sa mergi maine la cabinet si poimaine sa fi ca-nou.Mai intai te consulta, discuta, iti zice ce si cum, te programeaza peste cateva zile sa vii sa inceapa sa lucreze, etc.

| foxi a răspuns:

Normal prietena ar trebui sa-ti traga un pumn sa-ti puna. mintile la loc!

| camionagiull a răspuns:

Sar putea sa-ti fie rupt du-te la spital si vezi ce iti zice medicu tongue