| sawareekh a întrebat:

In septembrie mi-am facut un tatuaj pe gamba, acest afiind primul tatuaj am tras de mine sa rezist 9 ore la o sesiune pentru a il termina. Tatuajul are o dimensiune foarte mare, este pe toata gamba si cu multe umbre, m-a durut semnificativ. L-am facut in septembrie, iar acum am niste zone unde m-a durut mai mult unde sunt inflamat, ma doare cand ating. Aveti idee ce pot face sa tratez inflamatia din zona aceea daca mai este o inflamatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la dermatologie, sa nu fie o infectie,

| vmalex21 a răspuns:

Poate fi o reacție alergica la cerneala folosită sau chiar vreo infecție. Discuta neapărat cu artistul care ti-a facut tatuajul sau/si cu medic dermatolog.