| anonim_4396 a întrebat:

In special noaptea tarziu, inainte de culcare, daca ma aplec de exemplu sa trag ceva din priza, mi se umfla venele de pe maini si brate, enorm de mult, si simt o presiunde de parca mi-ar exploda. La fel si picioarele daca stau noaptea mult in picioare, se irosesc mult si se umfla venele de pe ele.
Observ ca umflarea este cu atat mai mare cu cat se face mai tarziu in ziua respectiva.

Ce problema ar putea fi?

Ce investigatii as putea face?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o insuficienta cardiaca dreapta. Ar trebui sa te vada un internist si, apoi, un cardiolog.

| Munchkin a răspuns:

Este prea mult să fie de la oboseală. Consultă un medic, URGENT!

| cyufulyky a răspuns:

Urgetn sa te duci la doctor numai el te poate ajuta... dar s-ar putea sa fie de la oboseala