| Mihaela_7411 a întrebat:

In timp ce iei pastile de slabit trebuie sa ti un anumit regim? sau cum trebuie sa mananci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O alimentație echilibrată, săracă în calorii dar să asigure necesarul de vitamine, săruri, etc. organismului pentru buna lui funcționare și multă mișcare fizică zilnică.
Cere sfatul medicul de familie dacă te hotărăști să iei un astfel de tratament, preferabil să fie cumpărat din farmacie, exclus de pe net pentru că nu știi ce cumperi!
Uite aici, http://calorii.oneden.com/ pentru a te orienta ce poți mânca.
Pa, pa.

| Daniela_8686 a răspuns:

Trebuie sa fi foarte atenta la ce patile iei pentru ca majoritatea te fac sa slabesti dar dupa ce intrerupi consumul te ingrasi chiar mai mult decat erai la inceput. O dieta echilibrata trebuie sa contina fructe si legume de culori diferite(rosii, castraveti, ardei de diferite culori, etc), proteine (dar nu luate din carnuri grase), vitamine si minerale dar si 2l de apa. Este foarte important pentru o digestie sanatoasa. Pastilele de asemenea pot afecta ficatul.Eu sunt consultant nutritionist si le recomand asta tuturor oamenilor pe care ii ajut sa slabeasca. Rezultatele sunt de asemenea foarte bune (unele perosane au slabit pana la 50 kg). Eu iti ofer posibilitatea de a veni la cabinetul meu Wellness pentru o evaluare nutritionala gratuita. La final vei primi un program personalizat pentru origanismul tau.Solutia naturala este cea mai buna si are rezultate pe termen lung (nu te vei ingrasa la loc). Daca doresti mai multe detalii sau sfaturi ma poti contacta pe adresa de mail naito_stardust@yahoo.com si te voi ajuta cu cea mai mare placere sa scapi de kilogramele nedorite. Astept raspunsul tau. Sper ca informatiile mele ti-au fost de ajutor happy

| mary_2711 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iei poastile, o prietena sa imbolnavit serios de la ele si acum are probleme de sanatate, tine un regim alimentar dar nu lua pastile din alea.