| Cosmin162749 a întrebat:

De curand m-am barbierit. in zona barbiei am o alunita si din greseala m-am taiat in acea zona. nu am taiat alunita de tot ea inca este acolo normal dar parca e mai mica. vreau sa stiu daca se poate intampla ceva daca am facut asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Jokyo a răspuns:

Alunitele pot deveni foarte periculoase cand ele sunt "gigantice" daca ea era mica si ai atins-o putin nu vei pati absolut nimic...tongue

| Cosmin162749 explică (pentru Jokyo):

Are diametru de vreo 2-3mm deci nu-i marelaughing

| Cosmin162749 explică (pentru Jokyo):

Pardon nu doi mm. are vreo 0.3-0.2 cm

| Manuel_Otesanu_1992 a răspuns:

Nu se stie ce fel de alunita era... Daca era dinaceea periculoasa(nu stiu ce nume are)poti face cancer de piele si sa mori...Dar daca era dinaia simpla nu ti se intmapla nimic.