| mycutzacryss a întrebat:

In ultima vreme imi cade mult par...cum pun mana in par cu imi iau cateva fire bune din cap...stiti careva vreun tratament ceva impotriva caderii parului? sau ati patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu patesc asa aproape in fiecare primavara... nu te speria. probabil e un semn de lipsa de vitamine, stres sau nu dormi cat trebuie, nu mananci cum trebuie, probleme hormonale... cauzele pot fi multe... pentru mine remediul absolut miraculos care are efect in doar o saptamana este REVALID... este un pic cam scump (pentru ca trebuie facut o cura de 3 luni )dar merita orice banut... o sa vezi ca parul tau va fi altfel, mai rezistent si mai stralucitor... pe langa asta eu folosec tratamentul de reparare de la NIvea care se aplica dupa fiecare spalat pe parul ud si se lasa asa... exista pentru fiecare culoare de par si e ffff bun... eu il folosesc mereu si are rezultate bune... mumoasa are dreptate... trebuie folosit un sampon bun si care se potriveste tipului tau de par, nu exagera cu fixativul si gelurile, multa sanatate

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sa sti ca am patit si eu asa acum 1 an.Imi cadea foarte mult par si m-am speriat foarte tare. Dar, am vb cu cineva si mi-a sp ca este ceva normal. Odata si odata toti patim asa pentru ca parul se regenereaza happy
-Spalate cu un sampon de calitate
-Nu folosi fixativ, geluri de par sau alte prosti
-Piaptanate cu un pieptan cu dintii rari
-Foloseste o masca de par sau un balsam happy
Mult succes!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti la dermatolog, vad ca foarte multe persoane se plang de asta inseamna ca pe piata exista un sampon care creeaza probleme, ar trebui sa reclame cineva la opc.