| lidia_7906 a întrebat:

Cine imi spune si mie un tratament naturist bun impotriva caderii parului? am luat si pastile, dar nu a avut nici un efect.La inceput imi cadeau doar cateva fire iar de cateva luni imi cade mai mult... poate stiti voi ceva remedii.mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Am patit la fel, am facut tratamente degeaba, pana am descoperit ca am o anemie mare. Totul s-a remediat o data cu corectarea anemiei. Fa niste analize, altfel vei arunca banii de pomana pe tratamente pentru par. Daca nu elimini cauza, nu vei reusi sa stopezi caderea parului.

| Poinsettia a răspuns:

Degeaba ai luat pastile si ai facut tratamente naturiste daca nu ai indepartat cauza!winking
S-ar putea sa ai carente de vitamine. Consuma fructe si ia suplimente daca e nevoie.
Daca iei vitamine si totusi iti cade parul, verifica samponul. Eu am avut un sampon foarte renumit (nu dau nume, ca sa nu am probleme) si imi cadea parul de la el. Era prea agresiv pentru parul meu. Sunt si alte persoane care confirma acest efect al samponului si la ele. Deci schimba samponul cu unul din ingrediente naturale, si vezi daca e de la sampon. Daca nu e samponul, ti-am scris mai sus, atunci ai carente de vitamine. Ia suplimente.
Sper ca te-am ajutat. happy