| pascalau12 a întrebat:

In ultimele saptamani nu prea mai mananc si am slabit 4 kg dar nu am pofta de mancare deloc o zi n-am mancat deloc va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraM888 a răspuns:

In primul rand, nu te trata dupa ureche, nu lua nimic, du-te la medic si fa-ti niste analize, poti avea viermi intestinali sau infectie cu H.pylori, ce alte simptome mai ai? Poate fi stresul...pot fi o multime de factori, un drum la medic nu te costa nimic, iti poti duce tu o proba din scaun la un laborator sa vezi daca ai viermi si tot acolo sa iti faci singur o analiza de sange pentru H.pylori o data ce ai eliminat cauzele cele mai importante te poti duce linistit la medic sa primesti un tratament adecvat, ti-am recomandat metoda aceasta pentru ca de obicei lab.private dau rezultate intr o zi, au o acuratete foarte buna si nu trebuie sa te plimbi prin spital cu bilete de trimitere! Succes

4 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Ia spirulina, iti face o foame...

| Doηηa a răspuns:

Te cred ca nu ai pofta de mancare, daca tu nu prea mananci pofta dispare(stiu din proprie experienta). Mananca dulciuri/fast-food/fructe/paine proaspata, mie una imi fac pofta de mancare.
Ai grija de sanatatea ta, nu mai sta flamand/a.
O seara buna!

| xCrazyWolf a răspuns:

Probabil ai mancat foarte putin, sau chiar deloc. Ai vazut-o pe femeia care are 25kg si 1.70 sau in jur)? Probabil asa o sa ajungi si tu, deoarece unele linii metabolice ti s-au distrus. Baga fortat mancare in tine, daca nu vrei ca la 18 ani, 1.75m sa ai 30 kgwinking Mare greseala fac oamenii ca se infometeaza.

| siliker a răspuns:

Salut. Sfatul meu este sa te odihnesti cat mai mult. Stresul te poate afecta fara sa realizezi. Daca nu vei reusii cu odihna consulta un medic nutritionist.