| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp mi-am cam fortat ochii: am avut insomnii, citit mult, nu mi-am mai purtat ochelarii si am stat mult cu ochii in ecranul mic al telefonului. De cateva zile am ochii impaienjeniti de rosu, chiar daca am renuntat la telefon, citesc doar cu ochelarii si iau somnifere. In ochiul drept am si o pata rosie si nu stiu cum sa scap de ele. E posibil sa nu mai treaca?
Exista picaturi sau exercitii pentru ochi ce ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru asa ceva exista un control amanuntit la oftalmolog.Mai ales ca spui ca ai si o pata rosie la un ochi.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Du-te la doctor, sectiunea oftalmologie, o sa iti dea niste picaturi.

| Euboachetarumircea a răspuns:

Da logic ca exista visine se numesc si sunt f bune du-te si la un oftalmolog ce naiba