| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp nu prea am pofta de mancare, si cand spun mancare ma refer la mancarea gatita in general. Pot manca doar de la fast food gen KFC, Mc Donald's oricat, fara probleme. Cand mananc mancare gatita imi vine sa vomit sau mi se face sila. Ce solutie ar exista la aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Toata lumea stie ca mancare de la fast food nu este cea mai sanatoasa.
Eu zic ca chestia cu vomitatul se produce la nivel mental! Creerii s-a obinuit numai cu anumit fel de mancare si nu accepta altceva.
Incearca sa-ti gatesti mancaruri cat mai apetisate, aranjate cat mai frumos.
Nu uita sa-ti faci si un set de analize, poate ai ceva digestiv!

| cristimihailov a răspuns:

Poate e problema de modul in care a fost gatita. Prea mult ulei, etc.

Oricum... bine ai venit in dieta raw vegan.

| Eastwood a răspuns:

Mananca multe lichide, fructe, si incearca sa nu mai mananci de la KFC, MC Donald's si alte Fast-Food-uri!

| Robi1444 a răspuns:

Incearca sa mananci multe supe. o sa iti revina pofta.

| Coquinne a răspuns:

Nu ai mancat inca mancare gatita de mine.

| RAY a răspuns (pentru Coquinne):

Ce te lauzi singura

| RAY a răspuns (pentru Coquinne):

Pai mancarea aia nu-i sanatoasa, nici mancarea gatita, manca mai putin prajit asa faci un bine ficatului, solutia e sa incerci o dieta carbo low brocoli, morcovi, varza o saptamana apoi mananci pui fiert, fara paine, zahar etc

| Coquinne a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca asa e.
fac cea mai buna supa la plic.

| RAY a răspuns (pentru Coquinne):

Atunci treci si fa-mi o supa

| Coquinne a răspuns (pentru RAY):

Nice try.
nu o sa fac un threesome cu tine si cu limba romana, pe care o babardesti non stop.

| RAY a răspuns (pentru Coquinne):

Ce lume rea, adio

| helpme25 a răspuns:

Stii de ce? Pentru ca ai aintrenat organisml tau cu aceste prostiiwinking
Incearca de exemplu, mincari de casa, dar mai aproape de cele fast food,. De exemplu: peste prajit, la fel ca si puiul KFCwinking