| HinaxYy a întrebat:

Acum o luna jumatate am facut o entorsa la gezna si timp de 3 saptamani orice am incercat nu a functionat (creme, glezniera.) asa ca am fost la un spital de stat si acolo mi-au pus ghips pentru 2 saptamani, l-am dat jos acum o saptamana dar glezna mea s-a umflat din nou si ma doare. Ce ar trebui sa fac daca nu prea pot merge la doctor? Am niste problema cu familia sau mai exact niste parinti carora nu le pasa si sunt minora nici nu am idee cum as putea merge singura la un spital privat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Incearca sa gasesti apa de plumb si sa pui la glezna. Pui pe o carpa si invelesti glenzna.

| Anonymunon a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu doctorul de famlie si tatal meu a calcat stranb si doctorul i-a propus niste injecti