| Giuliya a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am facut o intrerupere de sarcina, iar inainte de asta cu 2 zile am avut un contact sexual cu ejaculare. Dupa intreruperea de sarcina ciclul menstrual trebuie sa te tina neaparat 2 sapt sau nu? Si este vreun risc sa raman insarcinata,mentionez ca cilclu nu a durat chiar asa mult,max 5, 6 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filomena24 a răspuns:

In cazul in care contactul a fost cu 2 zile inainte de intreruperea de sarcina, erai insarcinata! si cand esti insarcinata nu mai poti ramane inca o data insarcinata!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa intreruperea de sarcina, ramai foarte usor insarcinata, nu te juca, ai grija.
Ciclul nu trebuie sa dureze 2 saptamani, la 2 saptamani, insa, trebuie sa te prezinti la control la medicul ginecolog care te are sub observatie.
Si el iti va spune si in ce stare este organismul tau si cand iti poti relua activitatea sexuala.
Fa o programare.

| Giuliya explică (pentru greece12):

Mentionez ca, contactul sexual a fost inainte de a face intrerupererea de sarcina cam 2 zile inainte mai exact.

| Giuliya explică (pentru greece12):

Mentionez ca, contactul sexual a fost inainte de a face intreruperea de sarcina, mai exact dupa doua zile de la contactul sexual am facut intreruperea.

| greece12 a răspuns (pentru Giuliya):

Stiu,e foarte clar.
Te atentionam doar pentru acum.
Sa ai grija!
happy

| Filomena24 a răspuns (pentru Giuliya):

In cazul in care contactul a fost cu 2 zile inainte de intreruperea de sarcina, erai insarcinata! si cand esti insarcinata nu mai poti ramane inca o data insarcinata!

| neutrino a răspuns:

De cate ori trebuie sa gresesti pana cand vei sti adevarul despre sex? Normal ca si acum riscul e foarte mare.

| Giuliya explică:

As dori si eu un raspuns mai clar daca se poate.