| xAnDrEyX a întrebat:

In urma cu cateva ore am atins incarcatorul de la laptop intr-o portiune in care s-a decojit cauciucul si a ramas o portiune mic de fir descoperti si m-am curentat, destul de puternic zic eu, m-a zguduit pentru o secundă.
Ce vreau eu sa va intreb este daca este ceva ce ar trebui sa fac sau daca exista efecte secundare?
CIneva mi-a zis ca e posibil sa ramana curentul in mine si sa ma afecteze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Înseamnă că s-a decojit până în transformator. Și acolo intră 220 V până în acel transformator. Du-te afară în curtea blocului sau a casei undeva unde este pământ și pune mână respectivă pe suprafața pământului ca să se descarce electricitatea să iasă. Cred că trebuia să faci asta atunci imediat după ce te-ai curentat.
Dar acum dacă te simți bine, e în regulă adcă nu tearde nimic nu te doare nimic.
PS: Calmează-te și izolează neapărat sau cumpără alt încărcător urgent să nu mai exprimentezi asta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai scapat intreg nu mai ai ce sa patesti