| Captive a întrebat:

In vara,mai exact in august, mi-am vopsit parul blond,eu fiind satena.

M-am vopsit prima oara un blond spre roscat,dar nu s-a vazut mare diferenta, nu mi-au placut rezultatele, iar dupa 2 saptamani,am mers sa ma vopsesc din nou.

De data asta am ales blondul cel mai deschis (aparent si cel mai "daunator" ).

Acum am parul foarte,foarte uscat,imi cade. Ocazional mi-l ondulez cu placa,care ii dauneaza si mai mult.

Nu am facut nici un tratament pentru par, niciodata. Intotdeauna am avut un par frumos,lung si des.

Ce as putea sa fac sa nu imi mai fie asa de uscat?

Are aspectul parului de la papusile barbie, doar ca nu e stralucitor si alunecos laughing

Mentionez ca o sa vreau sa ma revopsesc peste cateva luni aceeasi culoare, pentru ca mi-a crescut destul de mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristinutza07 a răspuns:

Trebuie sa iti tunzi varfurile prima data apoi incearca samponul syoss cu keratine( ii reda stralucirea ), si balsamul tot de la syoss dar pentru par vopsit, apoi de 3 ori pe luna incearca sa iti faci masca cu ulei de cocos ( cand iti pui uleiul ((simplu)) de cocos pe par lasa-l sa actioneze vreo 4 ore )! Eu iti spun fiindca asa am patit si eu, iar acum parul eu e mai sanatos si nu are aspect de "matura"